حضور روانشناسان اداره مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی در جلسات امتحانات دانشجویان

5 بهمن 1402

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از حضور روانشناسان اداره مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی در جلسات امتحانات پایانترم دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به منظور کاهش استرس و اضطراب دانشجویان خبر داد. دکتر سید احسان گلستانه کارشناس سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این رابطه گفت: دانشجویان ممکن است در تمامی دوران تحصیل خود از طرف عوامل و دلایل مختلفی از جمله دلتنگی، روابط عاطفی و صمیمانه با جنس مخالف، گرفتن نمره خوب در امتحانات، سخت بودن تحصیل در دانشگاه و از این قبیل موارد، دچار استرس و اضطراب شوند و استرس بر کیفیت زندگی دانشجویی نقش بسزایی دارد و کیفیت زندگی دانشجویی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی همچنین افزود: احساساتی که دانشجویان در محیط دانشگاه تجربه می‌کنند مربوط به دلایل مهمی مانند سازگاری با دانشگاه و موفقیت و همچنین رفاه دانشجویان است و عواملی مانند اضطراب و استرس می‌تواند منجر به عملکرد ضعیف دانشجویان و بیماری‌هایی ناشی از آن، نظیر افسردگی و وسواس ذهنی شود.

 

 

از جمله تأثیرات منفی استرس بر دانشجویان می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  1. استرس باعث افزایش تحریک‌پذیری و عصبانیت می‌شود که احتمال بروز طغیان‌های عصبی را افزایش می‌دهد.
  2. استرس باعث کاهش کیفیت خواب می‌شود.
  3. استرس ممکن است باعث عدم تمرکز دانشجویان شود و به دلیل نبود تمرکز کافی و کسب موفقیت می‌تواند منجر به انصراف و یا اخراج دانشجو از دانشگاه شود.

کارشناس سلامت و روان در انتها بیان نمود: حضور روانشناسان اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به منظور کاهش اضطراب و استرس دانشجویان در جلسات امتحانات پایانترم دانشجویان می‌تواند نقش موثر و تأثیرگذاری را در کیفیت زندگی دانشجویی ایفا کند.


کلمات کلیدی:
اداره.مشاوره     سید.احسان.گلستانه     امتحانات    

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >